Hlavní navigace

Vláda dala požehnání, Amazon v Brně bude (snad)

12. 5. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed
Vláda otevřela cestu ke stavbě skladu firmy Amazon na brněnské Černovické terase. Teď je na tahu město Brno, které musí schválit změnu územního plánu.

Projekt obřího skladu amerického internetového podniku Amazon v Brně je zřejmě zachráněn. Vláda schválila usnesení, které brněnským zastupitelům umožňuje změnit územní plán a otevřít tím prostor v průmyslové zóně Černovická terasa ke stavbě skladů. To až dosud není možné, protože v minulosti bylo jednou ze základních podmínek převodu zóny ze státu na město to, že se tam nebudou stavět sklady. Pokud bychom dnes někdejší usnesení neupravili, nebylo by možné v Brně sklad Amazonu stavět. Vláda tak učinila maximum a věc je nyní plně v rukou brněnských zatupitelů a potažmo společnosti Amazon, prohlásil na dnešní tiskové konferenci premiér Bohuslav Sobotka. Má ale podmínku, v Amazonu musí vzniknout nejméně 1500 nových pracovních míst. Napsal to server Idnes.cz.

Ilustrační obrázek.
Autor: www.isifa.com, podle licence: Rights Managed

Ilustrační obrázek.

Teď je tedy celá věc na straně města Brna a chybí udělat poslední krok, aktualizovat územní plán. K tomu by mělo dojít co nejdříve, protože Amazon se kvůli problémům s investicí neváže jen na Brno, a hledá v Evropě i další zajímavé lokality. Jak píše ČTK, k hlasování o změně územního plánu by v Brně mohlo dojít už příští úterý. Otázkou samozřejmě je, zda se zastupitelé pro změnu vysloví. Někteří Brňané proti stavbě skladu protestují. Vadí jim zejména kvůli předpokládanému zvýšenému dopravnímu provozu. Věřím však, že to dopadne dobře a změnu schválíme, nechal se slyšet brněnský primátor Roman Onderka. Ani on sám si ale není výsledkem hlasování jistý.

Nástroje v marketingu

Vůbec nejvíc teď ale bude záležet na samotném internetovém gigantovi. Ten skutečně nehodlá ztrácet svůj čas čekáním na rozhodnutí města Brna, potažmo české vlády. Pravdou ale je, že Černovická terasa je z vyhlédnutých evropských lokací tou nejideálnější. Že je Brno stále v kurzu, o tom navíc svědčí i fakt, že developer CTP Invest v informačním systému EIA znovu zveřejnil záměr postavit v Brně sklad pro Amazon.

Zajímavý komentář ke kauze Amazon vs. Brno nabízí také náš sesterský server Lupa.cz. Novinář a investor Jiří Hlavenka se zamýšlí nad tím Jak říci Amazonu ne

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).