Hlavní navigace

Vláda dělá pořádky v ekozakázkách

3. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Odstranit nedostatky v ekologické zakázce dostalo za úkol ministerstvo financí a ministerstvo životního prostředí. Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu upozornil na nedostatky v odstraňování starých ekologických zátěží. Kontrolní závěr upozorňuje na historický průběh odstraňování starých ekologických zátěží (SEZ), dále na časové prodlevy, neznámý rozsah a z toho plynoucí neznalost potřebných nákladů. Rovněž na nedostatek finančních prostředků na privatizačních účtech.

Jak uvádí zpráva, současné problémy se stanovením potřebných nákladů na odstranění SEZ jsou důsledkem nastavení způsobu odstraňování SEZ zejména v 90 letech. Časové prodlevy při odstraňování SEZ byly dány jak rozhodnutím bývalého ministra financí z roku 2004, kterým bylo pozastaveno zadávání nových veřejných zakázek na zajištění sanačních prací s výjimkou havarijních případů na 2 roky, tak i dlouhými časovými rozestupy mezi jednotlivými fázemi sanačního procesu, píše se ve zprávě.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).