Hlavní navigace

Vláda připravuje další „povodňovou“ pomoc

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O další prostředky na nápravu škod po povodních žádá vláda z evropských fondů. Už minulou středu bylo rozhodnuto o uvolnění částky 665 miliónů korun z rozpočtové rezervy na obnovu dopravní infrastruktury. Jde především o to, stihnout co nejvíce stavebních prací ještě do zimy.

Pozemkový fond uhradí náklady na odstranění naplavenin na pozemcích ve vlastnictví státu. Fond také odloží splátku nájemného z pozemků silně poškozených povodněmi a svým klientům odloží finanční splátky z privatizace a prodeje státní zemědělské půdy, řekl premiér Petr Nečas. Dotaci obcím na nákup nebo výstavbu ubytovacích jednotek poskytne Státní fond rozvoje bydlení.

Ministerstvo financí požádá také o peníze z Fondu solidarity EU. Aby mohlo Česko žádat o prostředky Fondu solidarity standardním způsobem, musely by škody na našem území přesáhnout 21 mld. Kč. Aktuální výše škod je přibližně „jen“ 6,5 mld. Kč. Je tedy možné žádat o finanční příspěvek z FSEU pouze na základě tzv. mimořádného kriteria pro regionální katastrofy.

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).