Hlavní navigace

Vláda rozhodne o návrhu, který by mohl podnikatelům ušetřit administrativu

24. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Během dneška Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR předloží vládě plán, který má z podnikatelů sejmout část administrativní zátěže. Plán se týká šesti ministerstev a do roku 2010 by se měla zátěž snížit o pětinu. O návrhu měla vláda jednat již minulý týden, nakonec byl ale stažen z programu jednání.

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vládě předloží návrh, který by měl do roku 2010 sejmout z podnikatelů až pětinu administrativní zátěže. Konkrétně se jedná o ministerstvo financí, ministerstvo práce a sociálních věcí, ministerstvo zdravotnictví, ministerstvo životního prostředí, ministerstvo zemědělství a samozřejmě i ministerstvo průmyslu a obchodu.

" V zájmu dosažení stanoveného záměru snížit administrativní zátěž podnikatelů se navrhuje provést analýzu stávajících statistických zjišťování z hlediska nutnosti prvotního zjišťování údajů a z hlediska jejich skutečné potřebnosti a využitelnosti," uvedl pro agenturu Mediafax Matyáš Vitík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu. Analyzováno bylo již 245 právních předpisů, které pro podnikatele znamenají 2168 povinností.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).