Hlavní navigace

Vláda schválila 1,2 miliardy korun na odstranění škod po povodních

26. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda dnes na svém zasedání schválila finanční prostředky na odstraňování škod po letošních povodních. Jde především o újmu na státním vodohospodářském majetku a na infrastruktuře vodovodů a kanalizací měst a obcí. Na odstranění škod vláda celkem vyčlenila 1,2 miliardy korun.

Jsme připraveni začít rychle škody po povodních odstraňovat. Stejně jako v předchozích letech jsou připravovány programy na odstraňování vzniklých škod, řekl ministr zemědělství Jakub Šebesta. Na státním vodohospodářském majetku se evidují škody za 1,392 miliardy korun. Ze zkušeností víme, že je třeba začít odstraňovat škody co nejrychleji. Již v letošním roce předpokládáme využití zhruba dvou set milionů korun, doplnil Šebesta.

Škody na vodovodech a kanalizacích ve městech a obcích se vyčíslily na 202 milionů korun. Podpora bude poskytována až do výše 80 % nákladů na stavební a technologickou část a příjemcem budou obce a města, která však musí podporu doplnit svými financemi. Rozpočet ministerstva zemědělství se má díky tomu zvýšit o 162 milionů korun, tedy o 80 % objemu zjištěných škod.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).