Hlavní navigace

Vláda umožňuje lidem vyjadřovat se k návrhům zákonů

1. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda umožňuje lidem připomínkovat návrhy zákonů. Reaguje tak na stále vzrůstající zájem občanů se zapojit do činnosti vlády. Posílají tak řadu postřehů, ale i otázek k chystaným změnám.

Vláda bude i nadále pokračovat s informační kampaní s názvem Vláda pro budoucnost, kde popisuje, co kabinet chystá pro seniory, pro kvalitu a dostupnost vzdělání či pro rodiny s dětmi. Potvrzuje se nám to, co jsme si mysleli. Lidé mají o činnosti vlády málo informací a chtějí se k našim uskutečněným krokům vyjádřit, uvedl premiér Mirek Topolánek s tím, že se vláda bude snažit veřejnost aktivně zapojovat do připomínkového řízení. Díky této možnosti už přišly desítky reakcí, prostřednictvím nichž se premiér mohl seznámit s názory různých skupin občanů, informoval oficiální web vlády ČR.

Svůj názor vyjádřili lékaři, učitelé, matky s dětmi i policisté. Reakce se nejčastěji vztahují k zákoníku práce, předepsané rychlosti na silnicích a právní ochrany dětí. Je velmi dobře, že má veřejnost přístup k vládní politice a možnost vyjádřit se, uvedl Topolánek. Věcné náměty, které vláda obdrží jsou dále postupovány na příslušné rezorty, které mají možnost je využít při přípravě zákonů.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).