Hlavní navigace

Vláda vydala brožuru o českém předsednictví v EU

22. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad vlády vydal informační brožuru o půlročním českém předsednictví v Radě Evropské unie, které začne v lednu 2009. Veřejnost se tak dozví podrobnosti o přípravách na předsednictví.

V brožuře se lze také dočíst, jakým způsobem se formují priority českého předsednictví. Česká vláda si jako motto předsednictví zvolila heslo „Evropa bez bariér” a v tomto duchu se snaží formulovat i priority předsednictví. Hlavní prioritou bude zřejmě „Evropa konkurenceschopná a otevřená ”,tj. odstraňování překážek na vnitřním trhu a liberalizace obchodu s třetími zeměmi. Mezi prioritami bude podle brožury figurovat také udržitelná a bezpečná energetika, diskuse o budoucnosti evropského rozpočtu, společné zemědělské a strukturální politiky, spolupráce v oblasti spravedlnosti a vnitra, transatlantické vztahy, vztahy se západním Balkánem a východní Evropou.

Brožura se skládá z otázek a odpovědí, které by mohly občany v souvislosti s předsednictvím zajímat. Odpovědi jsou stručné, většinou v rozsahu jednoho odstavce.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).