Hlavní navigace

Vláda žádá vyhlášení stavu legislativní nouze

29. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda se shodla na nutnosti vyhlášení stavu legislativní nouze kvůli včasnému přijetí čtyř klíčových úsporných zákonů. Jejich schválení a účinnost od 1. ledna podmiňují přijetí a platnost zákona o státním rozpočtu na příští rok.

Pokud by tyto zákony nevstoupily do účinnosti, hrozí této zemi podle premiéra závažné hospodářské škody. Bylo by tím ohroženo přijetí zákona o státním rozpočtu se všemi dopady. Došlo by ke zhoršení ratingu České republiky a tím k vysoce pravděpodobnému prodražení dluhopisů. Hrozil by výrazně vyšší deficit státního rozpočtu. Celkové hospodářské škody by byly v řádu desítek miliard korun. Na to je vláda povinna reagovat. Hrozící škody nás opravňují k tomu, abychom požádali o vyhlášení stavu legislativní nouze, varoval premiér Petr Nečas.

Jedná se o vládní návrh novely zákona o stavebním spoření, vládní návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s úspornými opatřeními v působnosti ministerstva práce a sociálních věcí, dále vládní návrh zákona o sdružování v politických stranách a politických hnutích a návrh zákona o dani z příjmů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).