Hlavní navigace

"Vládo, podpoř nás," vyzývají podnikatelé ministry

20. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelé jsou čím dál více znepokojeni se zhoršujícími podmínkami konkurenceschop­nosti českých firem. Z toho důvodu vyzývá Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP) vládu, aby připravila prorůstová opatření a podpořila konkurenceschopnost tuzemských firem. Tu podle AMSP ohrožuje především zdražení elektřiny, které nastane od prvního ledna 2011.

Za druhý velký problém pak podnikatelé považují zvažované prodloužení nemocenské, kterou budou muset hradit zaměstnavatelé, a to ze dvou týdnů na tři. Podle asociace může být toto opatření pro malé a střední podniky zničující až likvidující. Návrh by prý navíc způsobil potíže častěji nemocným, jelikož by je firmy poté nechtěly zaměstnávat.

Vyzýváme Vládu, aby ve výše uvedených případech našla účinná řešení a nebyla zakladatelem nového úpadku /recese/. Současně vyzýváme vládu k přípravě růstových opatření, která pomohou dalšímu zlepšení konkurenceschop­nosti a která přispějí k tomu, že na straně příjmů státního rozpočtu bude větší výběr daní při stávajícím daňovém zatížení, uvádí Břetislav Ošťádal, předseda představenstva AM­SP.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).