Hlavní navigace

Vojtěch neví, co podepisuje? Služby u zákazníka lze vykonávat, a to i kadeřnice

21. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Ministr zdravotnictví sice včera tvrdil, že kadeřnice nesmí nyní vykonávat činnost ani u zákazníka doma, skutečnost je ale odlišná.

Už při schvalování prvních omezení totiž bylo stanoveno, že služby u zákazníka lze vykonávat i nadále a nic na tom nezměnila ani poslední úprava mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, pod kterou je podepsán právě ministr Adam Vojtěch.

Vojtěch neví, co podepisuje

Když včera dostal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci otázku, zda mohou kadeřnice stříhat zákazníky u nich doma (tedy mimo provozovnu), odpověděl: Obecně je zakázáno poskytovat tuto službu, a pokud ji někdo takto poskytuje doma, tak to není zcela v pořádku.

Toto tvrzení se však nezakládá na pravdě. Mimořádná opatření, která Vojtěch vydává a podepisuje, totiž nikdy nezakazovala poskytovat služby u zákazníků, ale vždy jen v provozovnách. Ostatně i v posledním platném opatření se hovoří o “zákazu prodeje služeb v provozovnách” a nikoli o zákazu prodeje služeb jako takových. Kadeřnice, pedikérky a další tak mohou vykonávat svoji činnost u zákazníků.

Že Vojtěch včera neříkal pravdu, dnes potvrdilo i tiskové oddělení ministerstva zdravotnictví. Mimořádné opatření ministerstva zakazuje maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, nicméně ministerstvo z hlediska zdravotního a epidemiologického důrazně nedoporučuje provozování kadeřnických služeb individuálně mimo provozovnu, uvedla serveru podnikatel.cz Gabriela Štěpanyová.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).