Hlavní navigace

Vojtěch neví, co podepisuje? Služby u zákazníka lze vykonávat, a to i kadeřnice

Ministr zdravotnictví sice včera tvrdil, že kadeřnice nesmí nyní vykonávat činnost ani u zákazníka doma, skutečnost je ale odlišná.
Daniel Morávek
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už při schvalování prvních omezení totiž bylo stanoveno, že služby u zákazníka lze vykonávat i nadále a nic na tom nezměnila ani poslední úprava mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, pod kterou je podepsán právě ministr Adam Vojtěch.

Speciál ke koronaviru

Přinášíme rozcestník, který by měl pomoci zorientovat se v základních otázkách, které se týkají finančních úlev a podpory pro OSVČ. Kdy mají OSVČ nárok na ošetřovné? Jakou finanční podporu mohou od státu očekávat? Jak je to s pojistným či odkladem úvěrových splátek? Čtěte nový speciál

Vojtěch neví, co podepisuje

Když včera dostal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci otázku, zda mohou kadeřnice stříhat zákazníky u nich doma (tedy mimo provozovnu), odpověděl: Obecně je zakázáno poskytovat tuto službu, a pokud ji někdo takto poskytuje doma, tak to není zcela v pořádku.

danova-poradna-tip

Toto tvrzení se však nezakládá na pravdě. Mimořádná opatření, která Vojtěch vydává a podepisuje, totiž nikdy nezakazovala poskytovat služby u zákazníků, ale vždy jen v provozovnách. Ostatně i v posledním platném opatření se hovoří o “zákazu prodeje služeb v provozovnách” a nikoli o zákazu prodeje služeb jako takových. Kadeřnice, pedikérky a další tak mohou vykonávat svoji činnost u zákazníků.

Že Vojtěch včera neříkal pravdu, dnes potvrdilo i tiskové oddělení ministerstva zdravotnictví. Mimořádné opatření ministerstva zakazuje maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, nicméně ministerstvo z hlediska zdravotního a epidemiologického důrazně nedoporučuje provozování kadeřnických služeb individuálně mimo provozovnu, uvedla serveru podnikatel.cz Gabriela Štěpanyová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).