Hlavní navigace

Vajíčková kampaň končí, volby do Evropského parlamentu již začaly

5. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přesně před hodinou začaly v Česku volby do Evropského parlamentu. O podporu voličů se uchází celkem 46 subjektů včetně všech parlamentních stran. Přestože se neočekává příliš velká volební účast, jedná se svým významem o volby důležité. Takřka 70 % veškeré naší legislativy se totiž již připravuje v Bruselu.

Na aktivitě a kvalitě práce českých europoslanců se však podnikatelé neshodují. Podle některých podnikatelů dělají čeští vyslanci v Bruselu dobrou práci a zasazují se o zjednodušení legislativy a podporu podnikání, podle jiných se v Evropském parlamentu pouze „flákají“. Čtěte více: Pracovali čeští europoslanci, či se pouze pět let „flákali“?

Přestože mají mnoho placených asistentů, drtivá většina českých europoslanců se ani neuráčí odpovědět, byť třeba jen zdvořilostně. Je to skutečně příšerná situace a když tyto osoby teď vidíme v televizi, jak říkají občanům opět dokola ty samé sliby, které stejně nesplní, tak jsme skutečně znechucení a je nám z toho smutno, tvrdí například Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Volební urny zůstanou dnes otevřeny do 22 hodin. Zítra pak půjde volit od 8 hodin ráno do 14 hodin. V prostoru určeném pro úpravu hlasovacích lístků vloží volič do úřední obálky jeden hlasovací lístek. Na tomto hlasovacím lístku může přitom zakroužkováním pořadového čísla nejvýše u dvou kandidátů vyznačit, kterému z kandidátů dává přednost. Jiné úpravy hlasovacího lístku nemají na jeho posuzování vliv. Právo volit má každý občan, který dosáhl alespoň druhý den voleb věku 18 let.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).