Hlavní navigace

Tisk: "Volkswagen končí na Slovensku. Prchá do Bosny." Další kachna v éteru?

5. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajský server tn.cz včera rozvířil vlnu diskuzí, když zveřejnil informaci o tom, že evropská automobilka Volkswagen končí se svou výrobou na Slovenku a přesunuje montážní linku do Bosny. Jak se v průběhu dne ukázalo, byla to kachna. Informují o tom Hospodářské noviny. Jak deníku řekla mluvčí Volkswagenu Slovakia Daniela Rutsch, informace se nezakládají na pravdě. Jde pouze o přestěhování jedné linky na výrobu součástek brzdových systémů ze Slovenska do Bosny, upřesnil později pro HN Vedran Peršič, mluvčí bosenské firmy ASA Holding, která je výrobcem automobilových komponentů a oficiálním dealerem vozů VW v Bosně. Volkswagen má o přesunu linky definitivně rozhodnout na konci srpna.

O případu informují také Lidové noviny, Právo a Mladá fronta Dnes.

***

České mlékárny sníží výkupní ceny mléka. Následují tak mlékárenskou jedničku Madetu, která bude vykupovat od zemědělců mléko za cenu o sedmdesát haléřů nižší než dosud. Po tomto vyjádření šéfa Madety Milana Teplého následovala lavina prohlášení dalších mlékáren, které ke snížení výkupních cen zřejmě také přistoupí. Zemědělcům se to ale nelíbí. Informují o tom Hospodářské noviny, Právo a Lidové noviny.

Jak doplňuje Právo, zemědělci podle svých slov nemají v cenách kam ustoupit. Proti letošnímu lednu podle šéfa Zemědělského svazu ČR Miroslava Jirovského cena mléka spadla o téměř dvě koruny. V celkové roční produkci by to podle něj znamenalo propad v příjmech zhruba pět miliard. Píše deník.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).