Hlavní navigace

Názory k článku Vracení DPH podle nových pravidel

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 1. 2010 19:16

  Gore.m (neregistrovaný) ---.karneval.cz
  Pěkný článek, děkuji.
  Docela bych i uvítal přehledný článek o exportu z EU a DPH.

  díky
 • 4. 2. 2010 23:36

  V.S. (neregistrovaný) ---.airnetdt.cz
  Ono to je na první pohled hezké. Podáme žádost hezky česky, na svém finančním úřadu a pak už jen čekáme na peníze. Tak hladké to ale nebude. Úřady si předají žádost třeba do Itálie. Italskému úřadovy přistane na stole požadavek přeložený automatickým překladačem do strojové italštiny. Nikdo tam nebude rozumět oč jde a když ano, stejně nebudou věřit věrohodnosti podkladů, které nemají v ruce. A tak po čase přijde českému žadateli dopis v italštině (řečtině... doplň co se hodí). Výzva, aby něco doplnil, doložil... Se lhůtou a poznámkou: když ji nedodržíš, máš smůlu.
  Dřív stačilo specializované firmě zadat za nějaké to procento požadavek a vyřídila to přímo v zahraničí. Teď se bude úřadovat ex post a nakonec se to neobejde bez služby právníků a daňařů, která bude ještě dražší.
  Politicky je to fajn, ale věcně - nic moc. Když na internetu hledám, firmy na vracení daně, až na výjimky to na svém webu ještě ani nedokáží pořádně vysvětlit, natož aby měli jasno, jak pomůžou. Bude v tom pěkný hokej.
 • 30. 3. 2010 3:31

  Eter (neregistrovaný) ---.223.broadband6.iol.cz
  Ha ha, pán bude asi z nějaké takové firmy a bojí se o kšeft :-D Já to vítám neboť se svojí vratkou zhruba 20tisíc jsem byl těmto firmám na obtíž a neměli ochotu mi udělat vratku, takže jim to patří a je to celkem jednoduché, takže zbytečně neděste podnikatele!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).