Hlavní navigace

Vydavatel Blesku vytvořil v tržbách nový rekord

24. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Švýcarský koncern Ringier, který působí i v Česku, hlásí rekordní tržby za rok 2008. Navýšil obrat na 1 536 milionů švýcarských franků, dosáhl tak 5,3 procentního růstu. Největší podíl na tom mají aktivity mediálního domu v České republice, růst zde byl o 18,6 procent. Společnost Ringier Slovakia rostla o 11 procent a Ringier Schweiz zvýšil v roce 2008 tržby o 6,6 procent.

Na rostoucích tržbách měl zásluhu i zvýšený obrat digitálních sdělovacích prostředků. Konsolidovaný zisk společnosti činil po zdanění 62,2 milionu švýcarských franků a přiblížil se tak víceletému průměru.

Ringier je v Česku jedničkou mezi deníkovými vydavateli, kde dosahuje více než 38% podílu na trhu. Na časopiseckém trhu je Ringier ČR zatím na třetím místě. Součástí portfolia vydavatelství je 15 tištěných deníků a časopisů a 5 internetových serverů. Kromě toho vyvíjí společnost řadu dalších mediálních aktivit. Zároveň provozuje několik internetových serverů, vydává řadu DVD a vyvíjí další mediální aktivity.

Ringier ČR je součástí švýcarské vydavatelské skupiny Ringier AG. Ta je kromě České republiky aktivní také ve Švýcarsku, Německu, Maďarsku, Rumunsku, Srbsku, Chorvatsku, na Slovensku, v Číně, Indii, Indonésii a Vietnamu.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).