Hlavní navigace

Výkupní cena pod osmi korunami je podle Agrární komory likvidační

22. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zemědělci se svých protestů nevzdávají. Výkupní ceny mléka jsou podle nich likvidační. Zaznělo dnes na jednání Agrární komory v Českých Budějovicích. Jak řekl prezident Agrární komory Jan Veleba, výkupní cena mléka pod hranicí osmi korun je pro zemědělce likvidační a pokud by tento trend byl dlouhodobějšího charakteru, mohlo by to podle Veleby ovlivnit vývoj celého zemědělství. Informuje o tom agentura ČTK.

" Podle mého názoru v terénu převažují názory regulovat ne, protože jsme výrobu mléka po transformaci zemědělství výrazně snížili, čili budeme to řešit nějakým jiným způsobem," uvedl pro ČTK Veleba. Ten dále upozornil, že zemědělci se potýkají s problémy kolem výkupních cen také u obilí a prasat. Čtěte více: Zemědělci versus mlékárny. Kdo nakonec zvítězí?

Komora proto dnes sestavila odbornou skupinu a krizový štáb, který se zaměří na hledání východiska. Krizový štáb bude mít ve svém programu také řešení problematiky obchodních řetězců. Ty podle AK prodávají mléko a další potraviny s vysokým ziskem.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).