Hlavní navigace

Názor k článku Vykutálení prodejci útočí na živnostníky. Ti se pak nemohou bránit a reklamovat od Karel - To IČO není relevantní jako podpis smlouvy. Vy...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 9. 2014 12:54

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    To IČO není relevantní jako podpis smlouvy. Vy s nimi musíte doopravdy uzavřít smlouvu, klidně po telefonu. Ten trik s IČO není o tom, že uzavřete smlouvu, aniž byste to věděl. Ten trik spočívá v tom, že pokud už nějakou smlouvu uzavřete, tak se pak místo občanského zákoníku použije obchodní. Jakožto občan máte větší práva než právnická osoba.

    A co se "pochopili špatně" týká, tak věřte, že si ten telefonát nahrávají. A IČO z vás nemámí jen mezi řečí, ale zkouší nějaké finty typu "pro živnostníky máme 5% slevu" případně "pro živnostníky nabízíme výhodnější platební podmínky". Na tohle bohužel lidé dost slyší, u fyzické osoby se očekává platba předem nebo při odběru, ale firmám se spíše dodává na fakturu s dobou splatnosti. Řada lidí kvůli 14 dnům odkladu platby to IČO ráda dobrovolně dá i u věcí, které si pořizuje pro svou osobní potřebu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).