Hlavní navigace

Výměnu SSL certifikátu EET provázely problémy. Co s nezaevidovanými tržbami?

11. 6. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes mělo dojít k výměně SSL certifikátu v produkčním prostředí EET, u některých pokladen se ale vyskytly problémy a definitivní výměna tak byla odložena.

Na příjmové straně systému EET byl opětovně instalován původní SSL certifikát a k definitivní výměně dojde do 20. června 2019. Tržby je nutné zaevidovat zpětně.

Výměnu certifikátu provázely problémy

Finanční správa dnes v ranních hodinách sice dle plánu nasadila nový SSL certifikát, u některých pokladních zařízení však vznikly problémy s navázáním spojení s příjmovou stranou systému EET. Finanční správa proto raději instalovala původní SSL certifikát. Poplatníci, kteří zaznamenali nefunkčnost spojení mezi 8:00 a 11:00 hodinou, kdy byl nasazen nový SSL certifikát, mohou využít dodatečného časového prostoru, aby svá pokladní zařízení nastavili v souladu s technickou specifikací. Na odstranění všech potíží, které v souvislosti s touto změnou mohly vzniknout, se pracuje, upozornila finanční správa na svém webu.

Průvodce EET

Koho a odkdy se EET týká? Jaké všechny povinnosti se s EET pojí? Jak vybrat pokladní systém? Přečtěte si našeho velkého průvodce elektronickou evidencí tržeb.

Finanční správa dále doplnila, že k definitivní výměně SSL certifikátu na příjmové straně systému EET v produkčním prostředí dojde do 20. 6. 2019 včetně. Do té doby mohou poplatníci tržby do systému EET zasílat v režimu původního nastavení bez komplikací. 

Tržby, které proběhly během nefunkčnosti spojení pokladního zařízení s příjmovou stranou systému EET, je nutné do systému zaslat dodatečně, a to do 48 hodin. Drtivá většina pokladních zařízení disponuje tzv. off-line režimem, který zabezpečí automatické, dodatečné zaslání tržeb uskutečněných během nedostupnosti. Kontrolu zaevidovaných tržeb může poplatník provést prostřednictvím webové aplikace Elektronická evidence tržeb, na stránkách Daňového portálu, uzavřela finanční správa.

Čtěte také: Postihne vás u #EET výpadek internetu či porucha pokladny? Chystejte si důkazy 

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).