Hlavní navigace

Velikonoce posunou termín výplaty důchodů. Přinášíme přehlednou tabulku

24. 3. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Velikonoční svátky letos zamíchají s výplatou důchodů. Ta se letos navíc posune ještě v červenci a prosinci. Tady je přehledná tabulka.

Letošní svátky mají na svědomí hned několik posunů výplaty důchodů. Ten první posun byl letos v lednu, na Velikonoce se chystá další. 

Výplatu důchodů má na starosti Česká správa sociálního zabezpečení. Posílá je buď bezhotovostně na bankovní účet starobního důchodce, nebo v hotovosti prostřednictvím poboček České pošty. Klient si volí formu výplaty při podání žádosti o dávku důchodového pojištění. Způsob výplaty ale může kdykoli změnit.

Výplata bezhotovostně na účet však u klientů České správy sociálního zabezpečení převažuje. Například v loňském listopadu byly na účet vyplaceny přes 2 miliony důchodů. Prostřednictvím České pošty to bylo přes 800 tisíc důchodů.

Velikonoce mění termín výplaty důchodů

Letošní velikonoční změna se týká především těch, kteří dostávají výplatu důchodů na začátku měsíce. Ten, kdo má výplatu důchodu 2. dubna, získá důchod již 1. dubna. U těch s výplatním termínem 4. dubna se výplata posouvá až na 6. dubna

Tip na titulku - content - témata

Změny výplaty důchodů budou letos ještě dvakrát, a to v červenci a prosinci. Jak to ovlivní konkrétní výplaty, vysvětluje následující tabulka.

Změny výplatních termínů důchodů v roce 2021
Důchody s výplatním termínem: Budou vyplaceny:
2. dubna 2021  1. dubna 2021
4. dubna 2021 6. dubna 2021
4. července 2021 2. července 2021
6. července 2021 7. července 2021
24. prosince 2021  23. prosince 2021

Důchody se vyplácejí dopředu, a to v pravidelných lhůtách. Výplatními termíny jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. Výplaty jsou ze strany ČSSZ zajišťovány i do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem. Zde je termín výplaty stanoven jednotně na 15. den v měsíci.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).