Hlavní navigace

Červenec opět posouvá výplaty důchodů. Kdy přesně budou vyplaceny?

30. 6. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Začátkem července se opět mění termíny výplaty důchodů, přitom výplaty se letos posouvaly již několikrát. Tentokrát jsou důvodem státní svátky začátkem července.

Letošní svátky mají na svědomí hned několik posunů výplaty důchodů. Ten první posun byl letos v lednu, další byl na Velikonoce. V červenci dochází k další změně.

Výplatu důchodů má na starosti Česká správa sociálního zabezpečení. Posílá je buď bezhotovostně na bankovní účet starobního důchodce, nebo v hotovosti prostřednictvím poboček České pošty. Klient si volí formu výplaty při podání žádosti o dávku důchodového pojištění. Způsob výplaty ale může kdykoli změnit.

Výplata bezhotovostně na účet však u klientů České správy sociálního zabezpečení převažuje. Například v loňském listopadu byly na účet vyplaceny přes 2 miliony důchodů. Prostřednictvím České pošty to bylo přes 800 tisíc důchodů.

Červenec mění termín výplaty důchodů

Letošní červencová změna se týká především těch, kteří dostávají výplatu důchodů na začátku měsíce. Ten, kdo má výplatu důchodu běžně 4. července, získá důchod již 2. července. U těch s výplatním termínem 6. července se výplata posouvá až na 7. července. 

Změny výplaty důchodů bude letos ještě jednou, a to v prosinci. Jak to ovlivní konkrétní výplaty, vysvětluje následující tabulka.

Změny výplatních termínů důchodů v roce 2021
Důchody s výplatním termínem: Budou vyplaceny:
2. dubna 2021  1. dubna 2021
4. dubna 2021 6. dubna 2021
4. července 2021 2. července 2021
6. července 2021 7. července 2021
24. prosince 2021  23. prosince 2021

Důchody se vyplácejí dopředu, a to v pravidelných lhůtách. Výplatními termíny jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. Výplaty jsou ze strany ČSSZ zajišťovány i do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem. Zde je termín výplaty stanoven jednotně na 15. den v měsíci.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).