Hlavní navigace

Vysoké školy získají další finance od ICT průmyslu

31. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další zdroj financí získají vysoké školy od ICT průmyslu. Na tom se shodli odborníci a zástupci státní správy. Aktuálně byla podepsána Deklarace o podpoře ICT průmyslu a inovací pro konkurenceschopnost ČR.

Podnikání v oboru ICT je podle poslance za ODS Davida Šeicha velmi specifické. Neexistuje lokální konkurence, jak je tomu u většiny druhů podnikání. Existuje jen globální trh. Pro profesi vývojáře to znamená jít s dobou a ještě být o krok napřed, aby měl na trhu šanci uspět. To je důvodem, proč jsou ICT podniky velice citlivé na vnější faktory, tedy na daňovou nebo administrativní zátěž, na možnosti podpory inovací a vývoje, ale především na kvalitě vzdělání potenciálních odborníků z řad absolventů vysokých škol, sdělil Šeich. Dodal, že ICT průmysl je významným oborem české ekonomiky a týká se každého z nás. Moderní technologie jsou využívány ve státní správě, v bankovnictví, úřadech, obchodech, médiích, zdravotnictví, v průmyslu, záchranných složkách a mnoha dalších oborech.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).