Hlavní navigace

Vyspělé technologie budou mít podporu

22. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle vlády, by investiční pobídky měly dostávat jen firmy, které používají ve své činnosti vyspělé technologie, provozují technologická centra a rozvíjí strategické služby. Podporu bude stát poskytovat ve formě příspěvku na mzdové prostředky. Daňové prázdniny zrušila vláda firmám, které se zaměřovaly na zpracovatelský průmysl. Daňové prázdniny v posledních pěti letech využívali zejména zahraniční firmy. Nnyí je možné, že svou činnost zaměří dále na východ, protože u nás vzrůstají mzdové náklady a to není pro investory tolik výhodné.

Zrušení pobídek se zamlouvá především menším českým firmám. Po včerejším zasedání vlády konstatoval ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, že vláda snižuje plošně firmám daně, mají i jiné výhody – omezené odvody na zdravotní, sociální pojištění a proto není důvod, aby výhoda pobídek měla nadále existovat, když je poskytována jen některým. Podle Jana Linharta ze společnosti KPMG splnily investičí pobídky svůj cíl a přispěly tak k rozvoji průmyslu v naší zemi, píše dnešní Právo.

Vláda plošně firmám snižuje daně, mají i jiné plošné výhody, jako omezené odvody na sociální a zdravotní pojištění. Není důvod, proč by tato výhoda, poskytovaná jen některým, měla dále existovat, řekl včera po zasedání vlády ministr průmyslu Martin Říman.
Podle Jana Linharta z poradenské společnosti KPMG plošné investiční pobídky svůj cíl splnily a významně přispěly k rozvoji průmyslu, a tím i k růstu celého hospodářství.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).