Hlavní navigace

Využijte benefit v podobě zájezdu či dovolené

27. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V rámci velké novely zákona o daních z příjmů bude od roku 2012 snížen limit benefitu rekreace na 5000 korun. Maximálně do konce roku 2010 bude možné využít benefitu v hodnotě 20 000 korun na jednoho zaměstnance a rok včetně jeho rodinných příslušníků. Samozřejmě pouze v případě, že je zaměstnavatelem poskytován.

V souladu s § 6 zákona o daních z příjmů jsou od daně osvobozena nepeněžní plnění poskytovaná zaměstnavatelem zaměstnancům z fondu kulturních a sociálních potřeb, ze sociálního fondu, ze zisku (příjmu) po jeho zdanění anebo na vrub výdajů (nákladů), které nejsou výdaji (náklady) na dosažení, zajištění a udržení příjmů, ve formě možnosti používat rekreační, zdravotnická a vzdělávací zařízení, předškolní zařízení, závodní knihovny, tělovýchovná a sportovní zařízení nebo ve formě příspěvku na kulturní pořady a sportovní akce; jde-li však o poskytnutí rekreace včetně zájezdů, je u zaměstnance z hodnoty nepeněžního plnění od daně osvobozena v úhrnu nejvýše částka 20 000 Kč za kalendářní rok. Jako plnění zaměstnavatele zaměstnanci se posuzuje i plnění poskytnuté pro rodinné příslušníky zaměstnance.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).