Hlavní navigace

Názor k článku Vznikl vám přeplatek na dani? Kdy vám ho musí berňák vyplatit? od Lada - Jestli vám dělá zaměstnavatel roční zúčtování, tak přeplatek...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 3. 2019 11:42

  Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

  Jestli vám dělá zaměstnavatel roční zúčtování, tak přeplatek vyplácí on. Jestli jste si podal daňové přiznání na finančním úřadě, tak přeplatek vyplácí finančák.

  V obou případech to ale rozhodně není tak, že zaměstnavatel (nebo finančák) vám "pouze" něco pošle na účet. Nejprve vše spočítá, a pokud vyšlý přeplatek na dani (nebo jeho část) podléhá exekuci, tak rovnou provede exekuční srážku a sražené peníze pošle exekutorovi.

  Přeplatek na dani exekuci podléhá. Naopak přeplatek na daňovém bonusu na děti exekuci nepodléhá a měl by být vyplacen vám.

  V případě, že jste podával daňové přiznání na finančním úřadě, bude FÚ posílat přeplatek exekutorovi pouze v případě, že se o té exekuci dozví. Což se dozví jedině tak, že ho ten exekutor kontaktuje a požádá ho o vyplacení přeplatku na účet exekutora. Pokud to exekutor neudělá, finančák si sám nic o exekucích z vlastní iniciativy zjišťovat nebude a přeplatek vyplatí vám.

  Naopak zaměstnavatel již o vašich exekucích dávno ví, takže ho kvůli tomu nemusí exekutor znovu extra kontaktovat. Přeplatek tak pošle exekutorovi bez jakýchkoli průtahů - stejně jako by vám srážel exekuční srážku z normální mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).