Hlavní navigace

HN: Šéf Fiatu předpovídá: z automobilek zbyde jen šest nejsilnějších

8. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Světová krize bude nutit světové automobilky fúzovat. Tak se vyjádřil generální ředitel společnosti Fiat, Sergio Marchionne, který předpokládá, že na trhu s automobily nakonec díky krizi zůstane jen šest nejsilnějších výrobců, informují dnes Hospodářské noviny.

Generální ředitel společnosti Fiat, Sergio Marchionne uvedl, že díky světové finanční krizi předpokládá přežití pouze šesti nejsilnějších automobilových výrobců na trhu. Jedinou cestou k přežití bude pro firmy vyrábět více než 5,5 milionu vozů ročně, informoval Marchionne. Takové produkce podle Hospodářských novin dosahují společnosti General Motors a Ford Motor, japonská Toyota Motor, francouzsko-japonská skupina Renault-Nissan a německý koncern Volkswagen, jehož součástí je rovněž česká Škoda Auto.

Globální krize se na poptávce po automobilech začala projevovat velice brzy a prodeje automobilů klesat nepřestaly. Výrobci se proto snaží získat alespoň státní podporu. Ministr financí Miroslav Kalousek by chtěl poptávku po automobilech například podpořit tak, že by bylo možné si při podnikání osobní vůz odečíst z daní, bez ohledu na to, zda se jedná o nákladní vůz, vůz s mřížkou nebo osobní auto, u něhož to dosud možné nebylo.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).