Hlavní navigace

Z tisku: Podle ČSSD bude od podzimu zavedeno šrotovné

14. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předseda ČSSD JIŘÍ PAROUBEK prohlásil v diskusním pořadu Partie televize Prima, že šrotovné bude zavedeno buď od 1. září nebo od 1. října. Podle něj tak budou mít tuzemské automobilky díky šrotovnému do podzimu dostatek zakázek. Šrotovné prosadila v rámci tzv. protikrizového balíčku sociální demokracie, jako kompromis za slevy na pojistném pro zaměstnavatele. Úprava pojistného v podobě slev na nízkopříjmové zaměstnance by měla platit v letech 2009 a 2010. Informují dnes Hospodářské noviny a Právo.

Šrotovné je věc, která nebude letos v České republice zaváděna. Je to připraveno, souhlasíme s tím, ale naše automobilky nepotřebují šrotovné. Nyní nejsou schopny naplnit poptávky vyvolané šrotovným v Německu, Francii, na Slovensku, uvedl naopak v sobotní Mladé frontě Dnes MIREK TOPOLÁNEK.

Zavedení šrotovného se ale obávají i majitelé vrakovišť. Protože podle zákona musí automobily k likvidaci zdarma přijímat, obávají se že prodělají. Podle předsedy Sdružení zpracovatelů autovraků JANA VOLEJNÍKA jsou ceny šrotu jen na třiceti až čtyřiceti procentech loňské úrovně. Náklady zpracovatelů na rozebrání autovraku tak převyšují výnosy z prodeje železa a náhradních dílů. Nával se dá čekat. Je to problém, když vám někde cpe materiál, který nemůžete udat, dodává Volejník v Hospodářských novinách.

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).