Hlavní navigace

Z tisku: Vláda rozhodla o ochraně zaměstnanců před insolvencí zaměstnavatele

17. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda se včera rozhodla vyplatit propuštěným zaměstnancům krachujících skláren a porcelánek nenávratnou dotaci ve výši třiceti miliónů korun. Bývalí zaměstnanci tak alespoň dostanou zčásti mzdu, kterou jim zaměstnavatelé dluží. Někteří dostali výplatu naposled v měsíci září. Píšou Hospodářské noviny a Mladá fronta Dnes.

Dohodl jsem se s ministrem Nečasem na tom, že peníze budeme rozdělovat my, protože známe lépe situaci ve firmě a budeme peníze rozdělovat podle jednotného klíče. A navíc je pravděpodobné, že budeme i rychlejší než obecní úřady. Zohledňována bude délka období, kdy byli skláři bez peněz a jestli třeba dostávali jinou podporu, sděluje v Hospodářských novinách šéf sklářských odborů Vladimír Kubinec.

Propuštěným zaměstnancům má pomoci i vládou schválená novela zákona o ochraně zaměstnanců před platební neschopností zaměstnavatele. Po vyhlášení insolvence tak dostanou zaměstnanci tři měsíční mzdy od státu. Ministr práce a sociálních věcí PETR NEČASMladé frontě Dnes informuje, že počítá s přijetím návrhu zákona nejpozději v dubnu.

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).