Hlavní navigace

Za čtyři roky bude jezdit 29 milionů aut na plyn

26. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Předpokládá se výrazné oživení globálního trhu s vozidly poháněnými stlačeným zemním plynem (CNG). Do roku 2015 by mělo na zemní plyn jezdit 28,7 milionu aut. A to zejména díky ekonomické a reklamní podpoře vlád, prudkým výkyvům cen ropy, technologickým inovacím, které zvýší praktičnost CNG jakožto technologie alternativního paliva a zaměření automobilek na ekologičtější vozidla. Vyplynulo to ze zprávy poradenské společnosti GIA (Global Industry Analysts).

Podle zmíněné zprávy obzvláště CNG vozidla představují most, který nás propojuje s vizí budoucnosti s nižšími emisemi oxidu uhličitého, tak jak si ji představuje většina vlád po celém světě. Jsou země, kde jezdí na zemní plyn více vozidel než na jakékoliv jiné palivo. Dá se říci, že platí, že čím je země chudší a více šetří, tím více aut na CNG tam jezdí, například v Pákistánu na CNG jezdí asi dva miliony vozidel, uvádí manažerka České plynárenské unie Markéta Schauhuberová.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).