Hlavní navigace

Průzkum: Za sportem se vyplatí vyrazit do Rakouska nebo Německa

22. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

GE Money Bank uspořádala anketu týkající se aktivní, sportovní, dovolené v zahraničí. Dotazováním ve světových metropolích zjistila, že za sportovní dovolenou se vyplatí jet do Rakouska nebo Německa. Nejdražší je naopak taková dovolená v Anglii a Turecku. V Ankaře stojí hodina tenisu v přepočtu zhruba 600 korun, ve Vídni si lze tenis zahrát za hodinovou sazbu asi o polovinu menší. Squash je naopak nejlevnější v Praze a Berlíně, a to zhruba za 300 korun na hodinu.

V posledních letech Češi během svých dovolených stále více vyhledávají aktivní odpočinek. Řada z nich si již možnost sportovního vyžití klade jako podmínku pro volbu zahraničního zájezdu. Kromě tradičních poznávacích pobytů tak roste zájem o wellness pobyty a sportovní dovolené se zaměřením na cykloturistiku, aerobik a další sporty, řekl k anketě Martin Košatka, vedoucí oddělení výzkumu trhů a trendů CzechTourism.

Mezi nejnákladnější ze sledovaných sportů, které lze o dovolené v zahraničí provozovat, patří tenis a squash. Ceny za hodinu tenisu dosahují až 22 eur. Naopak u spinningu a fitness jsou ceny doma a v zahraničí obdobné. Za obdobné ceny se prodává také sportovní vybavení, u něhož lze někdy v zahraničí naopak spíše ušetřit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).