Hlavní navigace

Začíná prodej First minute zájezdů na sezonu 2011

1. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cestovní kanceláře začínají s prodejem zájezdů na sezonu 2011. Tuto nabídku si každoročně nenechá ujít 800 tisíc Čechů. Nabídka First minute bude trvat od listopadu až do dubna. V uplynulé sezoně bylo prodáno formou First minute téměř 40 % všech letních zájezdů.

Podle vyjádření viceprezidenta a mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA, Tomio Okamury se cestovní kanceláře pro příští sezonu snaží podpořit co nejvyšší prodej zájezdů na First minute celou řadou pobídek. Například se jedná o dítě zdarma až do 18 let, nízké zálohy na rezervaci zájezdu (od 990 Kč), hodnotný dárek, speciální slevy pro seniory, slevy z katalogové ceny až 15%, polopenzi zdarma, transfer na letiště v ČR zdarma, fakultativní výlet zdarma, slevy na parkování na letišti v ČR apod. Pro cestovní kanceláře je totiž zdárný prodej na First minute ekonomicky zcela klíčový, jelikož především kapacity v charterových letadlech jsou totiž nasmlouvány pod 100% stornopoplatkem. Takže se již od počátku musí snažit různými marketingovými formami ( First minute, Last minute) co nejrychleji nasmlouvaná místa prodat, vysvětluje Okamura.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).