Hlavní navigace

Prokazování uchazečů o veřejné zakázky bude jednodušší

20. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR (MMR) a Ministerstvo vnitra ČR (MV) se podílí na přípravě napojení Seznamu kvalifikovaných dodavatelů na projekt Czech Point. Na kontaktních místech Czech Pointu bude možné získat výpis z tohoto seznamu pro prokázání základní a profesní kvalifikace pro veřejnou zakázku.

Subjekty ucházející se o veřejnou zakázku budou mít ulehčenou práci. MMR a MV připravují napojení Seznamu kvalifikovaných dodavatelů na projekt Czech Point. Ten byl vytvořen za účelem redukce přílišné byrokracie ve vztahu občan – veřejná správa. Slouží jako místo výkonu veřejné správy, které umožňuje komunikaci se státem tak, aby obíhala data a ne občan. Ten, kdo se tedy bude chtít o veřejnou zakázku ucházet, bude mít zjednodušenou možnost získat výpis k prokázání kvalifikace. Celý proces zpracování nabídek se tak urychlí, ale způsoby komunikace a služby Seznamu kvalifikovaných dodavatelů zůstanou zachovány.

Projekt Vše na jednom místě, tedy projekt Czech Point, je nyní nejviditelnějším krokem veřejné správy k její elektronizaci. Od 1. září 2008 je účinná vyhláška, která obsahuje seznam obecních a zastupitelských úřadů, jež jsou kontaktními místy veřejné správy. Díky ní se do projektu Czech Point zapojilo skoro tisíc dalších pracovišť. Do 5. října je Czech Point na 2569 obecních a krajských úřadech, vybraných pracovištích České pošty, zastupitelských úřadech, kancelářích Hospodářské komory a v kancelářích notářů. Bylo zde vydáno již 768 243 výpisů. Pro vyhledání konkrétního kontaktního místa je k dispozici na webu k projektu interaktivní mapka. Čtěte více: Administrativa tíží malé podnikatele napříč Evropou

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).