Hlavní navigace

Žádejte o kompenzační bonus za 6. bonusové období, formulář je k dispozici

26. 1. 2021
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Šesté bonusové období, za které mohou OSVČ a společníci žádat o kompenzační bonus, je od 24. 1. do 15. 2. 2021, maximálně 23 dní. Dokdy je nutné žádost podat?

Finanční správa upozorňuje na aktualizovanou verzi webové aplikace a tiskopisu žádosti, kterými lze žádat o kompenzační bonus za další bonusové období. Tentokrát jde o šesté bonusové období. 

Nárok na kompenzační bonus může vzniknout ze tří možných titulů – z titulu osoby samostatně výdělečně činné, z titulu společníka společnosti s ručením omezeným a/nebo z titulu osoby vykonávající práci na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr. Pro každý z těchto titulů jsou stanovena specifická zákonná kritéria, jejichž splněním je podmíněn vznik nároku na kompenzační bonus. 

Finanční správa na svém twitterovém účtu upozorňuje všechny podnikatele, kteří jsou zasaženi podzimními zákazy, že je k dispozici aktualizovaná verze webové aplikace a tiskopis žádosti pro 6. bonusové období. Ty lze využít pro podání žádosti o kompenzační bonus za ty kalendářní dny v rámci bonusového období od 24. 1. 2021 do 15. 2. 2021, za které skutečně vznikl nárok na poskytnutí kompenzačního bonusu.

Žádost za 6. bonusové období lze podat nejpozději do 16. 4. 2021. 

K dispozici je také aktualizovaná verze webové aplikace, prostřednictvím které je možné o kompenzační bonus žádat.

školení-leden22-molín

Jak lze žádost podat

Žádost o kompenzační bonus lze podat stejným způsobem jako v první vlně:

  • prostřednictvím webové aplikace,
  • e-mailem (nutno ručně žádost podepsat a vyfotit či naskenovat),
  • datovou schránkou,
  • prostřednictvím Aplikace Elektronická podání pro Finanční správu (EPO),
  • prostřednictvím poštovních služeb,
  • osobně v podatelnách finančních úřadů a ve sběrných boxech umístěných na územních pracovištích.

Samotná žádost se skládá z čestného prohlášení, že dotyčný splňuje podmínky pro přiznání bonusu, čísla účtu a identifikačního údaje. Dohodáři musí navíc se žádostí doložit kopii příslušné dohody a mzdových listů nebo jiné relevantní potvrzení zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).