Hlavní navigace

Názor k článku Žádost o ošetřovné pro OSVČ lze již podat, ministerstvo zveřejnilo formulář od . - Ve článku uvádíte "Podmínkou je, že na ošetřovné mají...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 4. 2020 12:38

  .

  Ve článku uvádíte
  "Podmínkou je, že na ošetřovné mají nárok jen OSVČ, jejichž manžel či manželka nečerpají ošetřovné v klasickém zaměstnaneckém vztahu."

  Podle této informace ve článku to vypadá, že o dotaci „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ" nemohou žádat OSVČ, u kterých manžel či manželka čerpá "ošetřovné" na kterékoliv ošetřované dítě v rodině. Co když ale manžel či manželka čerpají ošetřovné v klasickém zaměstnaneckém vztahu na jedno dítě, a OSVČ chce pobírat dotaci z programu „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ" na jiné dítě?

  V současné době hodně často diskutovaná otázka, v různých obměnách.

  Ve formuláři "Žádost o dotaci z programu „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ" je to přesně uvedeno takto
  ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ
  Dále prohlašuji, že na stejné dítě/děti, anebo nezaopatřené dítě/děti maximálně do věku 26 let, které je závislé na pomoci jiné osoby aspoň ve stupni I (lehká závislost) podle zákona o sociálních službách, anebo na osobu/y která/é z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je/jsou závislá/é na pomoci jiné osoby alespoň ve stupni I (lehká závislost) podle zákona o sociálních službách, nečerpá tento nebo jiný kompenzační příspěvek žádná jiná osoba.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).