Hlavní navigace

Zajeďte si čtyřikrát ročně na vrchol vinařské turistiky - Festival otevřených sklepů

24. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od letošního roku se bude konat na jižní Moravě čtyřikrát ročně Festival otevřených sklepů. V březnu, červnu, září a listopadu jej bude spolu s vinaři a vinařskými obcemi organizovat obecně prospěšná společnost Partnerství. Každou sezónu se bude konat v jiné vinařské podoblasti a pokaždé s jiným tématem.

Počínaje letošním rokem se bude na jižní Moravě konat Festival otevřených sklepů. V březnu, červnu, září a listopadu se bude festival konat díky spolupráci obecně prospěšné společnosti Partnerství, vinařských obcí i samotných vinařů. Každou sezónu bude festival uspořádán v jiné vinařské podoblasti. Téma bude pokaždé jiné: jaro s folklórem, léto s kulturou, podzim s řemesly a zima s gastronomií. Pořadatelé chtějí návštěvníkům umožnit návštěvu zhruba dvou set otevřených sklepů ročně.

Návštěvníkům tak představíme nejen typická vína z regionu, ale i místní vinařské tradice a kulturní dědictví, uvedl Juraj Flamik z Partnerství, o.p.s., který dodal, že u příležitosti festivalu bude zajištěn i potřebný dostatek turistických služeb a doprovodný program. První festival se uskuteční letos v březnu v regionu Modré Hory ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. Vstupenky lze zakoupit přes internet. Pořadatelé rovněž zorganizují pravidelnou dopravu autobusy mezi obcemi, předregistraci na akce doprovodného programu nebo sms servis o obsazenosti sklepů přímo na akci. V prodeji však bude pouze 2000 vstupenek.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).