Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Zájem o Účtenkovku vadne, počet zaregistrovaných účtenek se propadl o milion od Tazatel - Mě by jen zajímalo jak souvisí hra účtenkovka...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 2. 2018 20:00

  Tazatel (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz

  Mě by jen zajímalo jak souvisí hra účtenkovka s udavačstvím. Můžou mne výše uvedení kritici poučit? Nejsem žádným zastáncem takových praktik, to v žádném případě. Pouze asi nevím jakým způsobem hráč udá někoho kdo mu dal účtenku, která ale nebyla v rámci EET nalezena v registru. Pokud se pak hráč obrátí na MF a tam nahlásí tento fakt, tak ano udává. Pokud ale jen zkusí zaregistrovat svou účtenku, tak nevím o tom, že by nenalezené účtenky v registru EET musel obchodník nějak vysvětlovat. Pokud vím, tak hra má motivovat spotřebitele účtenky vyžadovat , ale samotná hra neudává obchodníka. Nebo se snad pletu? Nehledě na fakt, že pokud spotřebitel účtenku nedostane, tak ani nemůže hrát.
  V neposlední řadě bych chtěl podotkount že by měl snižující se počet hráčů a snimi i účtenek, hráče samotné jen těšit. Tato skutečnost zvyšuje pravděpodobnost výhry.
  To že je to loterie placená z daní nás daňových poplatníků nikomu nevyvracím a samotného mne to netěší.
  Děkuji za odpovědi :)

 • 17. 2. 2018 2:06

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  elementary, dear watson.
  celý systém eet má obrovskou chybovost - takže každý měsíc je pokoušeno zaregistrovat tisíce účtenek, které, vinou chyb v eet a nikoliv vinou podvodně generovaných nevalidních kódů eet, debilní účtenkovka nerozpozná a vyhodnocuje je jako chybné. to láká ty nejnižší lidské pudy udávat poctivé obchodníky, kteří marně zápolí se zbastleným a polofunkčním eet. další nikoli-nepodstatná množina koblihožroutů prostě udává své konkurenty a movitější bližní, že nedostali účtenku - jen aby jim zasolili, přestože to není pravda.
  přitom i malé dítě už pochopilo, že sama myšlenka, že vystavená účtenka = zaplacené daně, byla jednou z nejgeniálnějších babišových lží, jak pozornost prostého lidu odvrátit od jeho tunelů a podvodů, a obrátit hněv proti malým živnostníkům, kteří anofertu zbytečně konkurují. takže zatímco desetitisíce podnikatelů dosud vedli řádně účetnictví a platili daně, aniž by vystavovali nějaké účtenky - nemalá množina dnes vystavuje validní doklady s eet, aniž by vedli účetnictví, natož pak aby platili nějaké daně. prostý lid se raduje, že má svého nepřítele - a ti nejdebilnější dokonce občas "vyhrajou" stokorunu Z DAŇOVÝCH VÝNOSŮ STÁTU za to, že poslali účtenku. sancta simplicitas!

 • 17. 2. 2018 11:07

  Mrkvička (neregistrovaný) 91.187.63.---

  Přesně tak. Daňové přiznání se sestavuje z jiných toků, než bastl jménem EET. Takže ty hlášky do účtenkovky jsou jen klackem, kde nelze splnit přesně literu zákona (hlavně to hlášení z rozpracovaných dokladů kvůli časové souslednosti - viz dobírky), ale nesouvisí s částkou odvedené daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).