Hlavní navigace

Ministerstvo vydalo ročenku trhu práce

28. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí vydalo Statistickou ročenku trhu práce v ČR za rok 2009. Ročenka trhu práce je určena pro pracovníky z oblasti služeb zaměstnanosti, úřadů práce, pro analytiky trhu práce a ostatní pracovníky, kteří se touto problematikou zabývají. Je zde pomocí tabulek, grafů nebo map přehledným způsobem zpracován a popsán celkový vývoj trhu práce v České republice za rok 2009. Ročenka obsahuje základní statistické ukazatele a informace z oblasti vývoje evidované nezaměstnanosti, volných pracovních míst, aktivní politiky zaměstnanosti a základní struktury nabídky a poptávky na trhu práce.

Z údajů ročenky je zřejmé, že průměrný počet uchazečů o zaměstnání 465,6 tisíc byl v roce 2009 o 141,0 tisíc vyšší než v předchozím roce. Naopak průměrný počet volných pracovních míst 48,6 tisíc byl nižší o 93,2 tisíc. Průměrný podíl uchazeče o zaměstnání pobírajících podporu v nezaměstnanosti se meziročně zvýšil z 33,7 % na 40,4 %, při nárůstu jejich absolutního počtu ze 109,4 tisíc na 188,1 tisíc. Více údajů: Statistická ročenka práce.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).