Hlavní navigace

Zajišťováky hýbou podnikatelskou i politickou sfé­rou. Kdo nese odpovědnost?

2. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na čí hlavu padá odpovědnost za zajišťováky neoprávněně zlikvidované firmy? Někteří z ministrů žádali odvolání šéfa daňové správy. Nakonec k tomu ale nedošlo.

A zase ty zajišťovací příkazy. Poté, co soud zrušil další zajišťováky proti firmě FAU s tím, že zajištění celníků bylo příliš masivní, přišli v minulém týdnu ministři s požadavkem na odvolání šéfa daňové zprávy. Zlomí kauza FAU vaz šéfovi daňové správy Janečkovi? Ministři chtějí jeho hlavu

Celní správa se rozhodnutí soudu ale brání a podala kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu. Je přesvědčena, že zajišťovací příkazy proti firmě FAU byly vydány oprávněně.

Co dalšího přinesl uplynulý týden?

Předvolební sliby hnutí ANO mnohdy šokují. Chtějí zrušit to, co sami zavedli. Když se pak vrátíte k jejich předchozím slibům, kdy voličům slibovali, že podpoří živnostníky a sníží byrokracii, nechce se ani věřit, jak se dá od slibů uhnout. Nic z toho se nepovedlo, tak teď žádají v programu o šanci v tomto volebním období to napravit.

Program hnutí ANO, kterému jsme se na serveru Podnikatel.cz věnovali z pohledu podnikatele, zvedl čtenáře doslova ze židle. Pestrá a taky místy dosti peprná diskuze pod článkem mluví za vše.

V rámci volebního speciálu Podnikatel.cz přináší také informace o předvolebních slibech, které se týkají podnikatelů, sociálních demokratů. Program ČSSD: O #EET ani slovo, o OSVČ jedna dvojznačná zmínka

Nové benefity, kterými lapíte další zaměstnance. Uslyší třeba na příspěvky na knihy nebo na zaměstnanecké půjčky? Firmy teď trápí nedostatek pracovní síly. Dostat nové lidi do byznysu by mohly pomoci nové zaměstnanecké výhody, o kterých teď mluví novela zákona o daních z příjmů. Nové benefity pro zaměstnance. Využijí je zaměstnavatelé?

Specializovaný finanční úřad si posvítí na zdražování másla. Cílem je odhalit, zda si některé firmy nenastavily nepřiměřeně vysokou cenu. Jak uvedla už dříve mluvčí České potravinářské komory Dana Večeřová, faktorem, který nelze ovlivnit, jsou obchodní přirážky řetězců. Přirážka na tom másle je až 80 procent. Takže samozřejmě by se to máslo mohlo prodávat levněji. Nicméně velice důležitý je ten fakt, že se zvyšuje poptávka a mléčného tuku je nedostatek, komentovala Večeřová. A zatímco se řetězce brání, že jde o populismus ze stany politiků, český spotřebitel by za kostku másla v akci skoro zabíjel. V minulém týdnu vzali zákazníci v jednom z obchodních řetězců máslo v akci (stálo 46,90 Kč) doslova útokem. 

Jarní mrazy a taky příliš velké sucho udělalo vrásky na čele zemědělcům. Aby nezůstaly příliš hluboké, nabízí stát finanční injekci v řádu miliard. Zemědělcům půjde kompenzace v hodnotě 2 miliardy. Ovocnářům pak 208 milionů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).