Hlavní navigace

Aktualizováno: Vláda schválila záměr zákona o volném pohybu služeb

14. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministři dnes na zasedání vlády schválili věcný záměr zákona o volném pohybu služeb. Zákon má výrazně zjednodušit podnikatelské prostředí, a to nejen v České republice, ale také v celé Evropě. Vláda projednala a schválila také odklad účinnosti zákona o státní službě.

Dnes vláda mimo jiné schválila zákon o volném pohybu služeb. Podle Evropské unie tento zákon transponuje směrnici, která je považována za jeden z nejvýznamějších aktů evropského práva. Zákon má pro ukázku v návrhu například výslovné zakotvení práva přeshraničního poskytování služeb a svodoby usazení pro podnikatele v oblasti služeb.

Dále se v zákoně navrhuje uznávání dokladů o splnění určitého požadavku, uznání pojištění. Dále zřízení kontaktních míst, kde bude moci poskytovatel služeb získat potřebné informace související se vstupem do podnikání a také mu zde bude zprostředkováno vyřízení potřebných formalit, které jsou nutné pro zahájení činnosti, píše server Vlada.cz.

Při zasedání vlády se řešily otázky:

  • výuky českého jazyka a zkoušek pro cizince (cizinci by měli vykonávat zkoušku z ČJ na úrovni A1 jak při udělování pobytu, tak při udělování trvalého pobytu),
  • problematiku objasňování krádeží motorových vozidel v České repulice,
  • zákon o státní službě (jeho účinnost dnes posunulo zasedání o další tři roky).

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).