Hlavní navigace

Senát je pro, přeshraniční podnikání ve službách se blíží

17. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Senát dnes schválil návrh zákona o volném pohybu služeb, kterým se do české legislativy implementuje jeden z důležitých aktů evropského práva. Nový zákon by měl zjednodušit vstup do podnikání a poskytování tzv. přeshraničních služeb. Česká republika se řadí mezi první státy EU, které směrnici již schválily.

České malé a střední podniky tak získají větší možnosti pro své podnikání. Patří k nim hlavně možnost získávat zakázky v zahraničí a dočasně, nebo příležitostně podnikat v zahraničí na základě domácího podnikatelského oprávnění. Zákon též umožní, aby v Česku mohli získat zakázky zahraniční podnikatelé na základě podnikatelského oprávnění v rámci tzv. dočasného přeshraničního poskytování služeb.

Podnikatelé schválení zákona podporují Zákon bude zlomový pro podnikatele v sektoru služeb (vyjma několika specifických oborů jako finanční či zdravotní služby). Kromě záplavy nových předpisů si firmy příliš po vstupu do EU nepolepšily. Po delší době čekání tak podnikatelé budou moci využít další z výhod Evropské unie, která nám doposud byla odpírána, komentoval již dříve předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich. Čtěte více: Podnikatele čeká volný pohyb služeb.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).