Hlavní navigace

Zákon o významné tržní síle je podle Svazu obchodu a cestovního ruchu zbytečný

25. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Svaz obchodu a cestovní ruchu nesouhlasí s návrhem zákona o významné tržní síle a jejím zneužití, který by tento týden měla opětovně projednávat poslanecká sněmovna. Za posledních 6 let tomu tak bude již po osmé, co se tento zákon dostane na jednání poslanců.

Podle názoru členů Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR jsou jeho předkladatelé ve svém úsilí vedeni především politickými, nikoliv reálnými a odbornými důvody. Současná legislativa řeší problematiku dodavatelsko-odběratelských vztahů naprosto dostatečně a uspokojivě, domnívá se Zdeněk Juračka, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR.

SOCR ČR se podle svého vyjádření snaží již přes rok upozornit na možná rizika vyplývající z přijetí tohoto návrhu. Varianta návrhu zákona, která bude předložená poslanecké sněmovně ke schválení, je podle Svazu zcela jiná, než ta, o které se posledních 15 měsíců vyjednávalo.

Zástupci SOCR ČR z toho jednoznačně usuzují, že předkladatelé nemají zájem slyšet reálné argumenty, a prohlašují, že předkladatelé zákona na sebe tedy berou plnou zodpovědnost za dopady tohoto zákona nejen do obchodního prostředí ČR, ale také na výrobce, dodavatele a spotřebitele, uzavřel Zdeněk Juračka.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).