Hlavní navigace

SOCR ČR: Zákon o zneužití tržní síly nikomu nepomůže, potvrzují to zkušenosti ze Slovenska

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslanecké sněmovna po prezidentském vetu opětovně projednává návrh „Zákona o významné tržní síle a jejím zneužití“. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) však zákon situaci na trhu nepomůže a pouze zvýší byrokracii a riziko korupce. Svaz vychází ze zkušeností ze Slovenska, kde obdobný zákon již několik platí.

Pokud by Poslanecká sněmovna přehlasovala veto prezidenta a zákon o významné tržní síle a jejím zneužití skutečně vstoupil v ČR v platnost, obohatí se tak naše legislativa o další zbytečný zákon, který nikomu a ničemu nepomůže, kromě toho, že se zvýší byrokracie a rizika korupčního chování, uvádí k tomu prezident SOCR ČR Zdeněk Juračka.

Podle svazu si nedostatky zákona uvědomili i slovenští zastánci regulace a existují tendence zákon změnit. Žádné pozitivní změny pro dodavatele potravin do maloobchodních sítí, kterým měl zákon nejvíce pomoci, prý nenastaly. Pokud se někdo cítí poškozen, měl by se při obhajobě svých zájmů obrátit na soudy a využít současných zákonů, uzavírá Zdeněk Juračka.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).