Hlavní navigace

Žaloby na zaměstnavatele nebývají moc úspěšné

5. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Žaloba na zaměstnavatele vyjde pouze asi jen v pětině případů. Žaloba na bývalého zaměstnavatele, motivovaná vidinou vyhraného sporu a pokořením bývalého šéfa, bývá častou reakcí na neočekávanou výpověď. Ovšem podle Unie podnikových právníků není procento vyhraných sporů zaměstnanci nijak optimistické.

Ze zkušenosti musím shrnout, že úspěšnost zaměstnanců ve sporech vedených vůči naší společnosti nebyla za poslední léta příliš velká. Firmy ve spolupráci se svými právníky těmto situacím důsledně předcházejí a výpovědi pečlivě zvažují, potvrzuje odborník na pracovní právo Pavel Bejšovec z Unie podnikových právníků.

Podle prezidentky Unie podnikových právníků Marie Brejchové se neplatné rozvázání pracovního poměru se zaměstnancem zaměstnavatelům značně prodraží. Dodává, že stoupá i význam prevence při poskytnutí právní služby, kterou je zaměstnavateli schopen poskytnout jen podnikový právník. Vítězstvím zaměstnance tak končí pouze asi pětina sporů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).