Hlavní navigace

Zálohy na zdravotko musíte změnit až dvakrát do roka

26. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Všechny OSVČ, které v loňském roce platily zálohy na zdravotní pojištění nižší než 1670 korun (kromě osob, které nemají stanoven minimální vyměřovací základ), si musí změnit jejich výši právě na 1670 korun. To je totiž nová minimální hranice, jež se týká i OSVČ, které v roce 2011 svoji činnost zahajují. Změna platby musí proběhnout do 8. února. Čtěte více: Jak na zdravotní pojištění OSVČ hlavní v roce 2011?

Zálohy stanovené dle příjmů a výdajů z minulého roku se platí až za kalendářní měsíc, ve kterém byl nebo měl být podán zdravotní pojišťovně přehled o příjmech a výdajích. Jestliže jste tak vloni platili minimální zálohy 1601 korun, avšak vydělávali jste tolik, že vám zálohy v roce 2011 vychází třeba na 2000 korun, musíte od ledna stejně nejprve platit 1670 korun. Až odevzdáte přehled o příjmech a výdajích za rok 2010, změníte si zálohy znovu, a to na částku, která vám v přehledu vyšla.

DANE.PODNIKATEL­.CZ: daňové formuláře ke stažení, návody pro daňové přiznání, online daňová poradna, daňová kalkulačka pro OSVČ, změny 2011

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).