Hlavní navigace

Zaměstnanci nejvíce touží po 14. platech

5. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve spokojenosti zaměstnanců s prací hrajou hlavní roli také zaměstnanecké benefity. Jak vyplývá z průzkumu GfK Czech, největším lákadlem pro zaměstnance je 14. plat, který by rádo obdrželo 41,7 % lidí, jenž jsou v současné době zaměstnání na plný pracovní úvazek.

Zaměstnavatelé však nejčastěji svým zaměstnancům dávají jako benefit stravenky. Pobírá je 38,5 % Čechů. Druhým nejvíce nabízeným benefitem je týden placeného volna navíc. Pět týdnů dovolené čerpá 31,3 % respondentů. Dny volna jsou také jedním z nejžádanějších benefitů, potvrzuje Jitka Tejnorová, partnerka společnosti DMC management consulting zaměřené na řízení lidských zdrojů.

Zaměstnavatelé platí svým zaměstnancům ve 24,1 % případů také penzijní připojištění. 20,3 % zaměstnaných má možnost využívat závodní stravování. Přitom, pokud by si zaměstnanec měl určit sám, jaké benefity získá, závodní stravování by chtělo pouze 5,8 % lidí.

Nejvíce lidé touží po penězích, za které si pak mohou pořídit, co opravdu potřebují, nebo chtějí. 41,7 % Čechů by proto nejvíce chtělo mít čtrnáctý plat a jen o něco méně lidí (37,3 %) by uvítalo třináctý plat, uvedla Sherin Dalíková, manažerka komunikace a marketingu GfK Czech.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).