Hlavní navigace

Pro české zaměstnavatele nehraje flexibilní pracovní síla klíčovou roli

4. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Flexibilní pracovní síla nehraje v personální strategii českých firem klíčovou roli. Hlavní důvody pro její využívání tvoří pro tuzemské firmy sezónní práce. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Manpower, která v říjnu oslovila se svými otázkami 750 zaměstnavatelů.

Většina respondentů (80,5 %) uvedlo, že nepovažuje flexibilní pracovní sílu za klíčovou ve své personální strategii. Podobně je na tom Německo a Francii. Naopak například v Maďarsku, Jižní Africe, Rumunsku či Španělsku na stejnou otázku odpovědělo negativně jen kolem třetiny dotázaných.

Podle odborníků by strategický přístup k užívání flexibilní pracovní síly mohl pomoci zaměstnavatelům dosáhnout větší efektivity a úspory nákladů. Po zkušenosti s krizí bude flexibilní pracovní síla hrát mnohem důležitější roli v personální strategii, tak jak je tomu v zemích západní Evropy a především Ameriky. Podle našich zjištění je patrné, že společnosti by mohly dělat mnohem více pro to, aby jejich flexibilní pracovníci pracovali mnohem efektivněji, dodala Jaroslava Rezlerová, generální ředitelka Manpower ČR a SK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).