Hlavní navigace

Zásadní změny v oblasti nepojistných dávek

25. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo návrhy na zásadní změny v oblasti nepojistných dávek (tzv. sociální reforma, návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti se sjednocením výplaty nepojistných sociálních dávek), které souvisí s výplatou rodičovského příspěvku. Do dvou let by totiž mohly děti navštěvovat předškolní zařízení 46 hodin (dnes pouze 5 dní v měsíci) a pro děti od dvou let by byl limit zcela zrušen (v současné době 5 dní v měsíci nebo 4 hodiny denně).

Návrh ale obsahuje i další změny, se kterými nesouhlasí Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP). Změny se týkají výplaty rodičovského příspěvku a souběhu příspěvku a příspěvku na péči. Dětem, které nesplňují podmínky pro přiznání příspěvku na péči v I. stupni, má totiž nárok na rodičovský příspěvek zaniknout. Jde o děti, jejichž postižení vyžaduje bezpodmínečně dietní stravování, děti onkologicky nemocné a děti trpící jinými interními chorobami.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).