Hlavní navigace

Zásahem ministerstva nepřijdou vědci o 6,5 miliard

25. 8. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jen díky včasnému zásahu nepřijde česká věda o 6,5 miliard korun. Ministerstvo pro místní rozvoj totiž vyjednalo s Evropskou komisí více času pro čerpání dotace z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Operační program byl definitivně schválen s ročním zpožděním oproti ostatním. Časový limit pro jeho čerpání byl ale pro všechny programy stejný. Reálně hrozilo, že již přidělené dosud nevyčerpané prostředky budou ztraceny. Podle nově vyjednaných podmínek se lhůta jejich čerpání rozloží do následujících šesti let.

Vytvořili jsme další prostor pro čerpání finančních prostředků na rozvoj vědecko-technického potenciálu v České republice. Průběžně jsme sledovali postup čerpání v tomto programu a spolupracovali s Ministerstvem školství na zlepšení situace, uvedl 1. náměstek ministra pro místní rozvoj Daniel Braun. Dodal, že aktivitě Národního orgánu pro koordinaci je nyní riziko nevyčerpání této části prostředků Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace fakticky nulové.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).