Hlavní navigace

Zástupci podnikatelů připravili návrhy legislativních změn na podporu podnikání

29. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Uznat náklady na dopravu zaměstnanců do práce, chránit spotřebitele či zrušit daň z převodu nemovitostí. To jsou návrhy, které představila Pracovní skupina pro zlepšení podnikatelského prostředí v čele s předsedou Unie malých a středních podniků ČR (Unie MSP) Davidem Šeichem. Nyní se skupina bude snažit prosadit návrhy do české legislativy.

Pracovní skupina pro zlepšení podnikatelského prostředí s předsedou Unie malých a středních podniků ČR (Unie MSP) Davidem Šeichem představila návrhy opatření, které chce během tohoto kvartálu podat do Poslanecké sněmovny. Problém neuznatelnosti nákladů na dopravu zaměstnanců do práce trápí mnohé podnikatele. Návrhem uznatelnosti těchto nákladů se snažíme, aby hromadná doprava zaměstnanců do práce byla daňově odpočitatelnou položkou, uvedl předseda David Šeich. Dalším připravovaným návrhem je zrušení daně z převodu nemovitostí, což by podle slov členů unie bylo vítanou podporou realitního trhu, který tato daň zatěžuje.

Dalšími diskutovanými tématy byly možnosti, jak podnikatelům ulevit v návrzích o úpravách daní či snížení administrativní zátěže, podpora exportu a podpora některých bank záručními programy. Otázku zavedení eura u nás v současné době skupina, vzhledem k nepřipravenosti české ekonomiky, vidí jako faktor, který by zhoršil situaci v hospodářské krizi, uvádí Unie MSP. Podnikatelé vidí problém i v cenách energií, které mohou situaci podnikatelů výrazně ztížit. Stále se s Hospodářskou komorou ČR snažíme v tomto ohledu vyvíjet tlak i na stát, doplnil Šeich.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).