Hlavní navigace

Zažádat o odklad splátek je možné také u všech úvěrových produktů Wüstenrot

1. 4. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Také společnost Wüstenrot klientům umožní odklad splátek o tři měsíce u všech jejich úvěrových produktů, a to jak u jistiny, tak u úroků.

Poskytnutí odkladu bude bez poplatku a Wüstenrot nebude tyto klienty reportovat do registru dlužníků s příznakem restrukturalizace. 

Odklad splátek je primárně určen fyzickým osobám (zaměstnancům a OSVČ), které nebyly během předchozích tří měsíců v prodlení s platbami. Odklad bude možný od dubna, ale žádosti mohou klienti podávat už od 30. března. Došlé žádosti bude Wüstenrot posuzovat individuálně, tak jako doposud.

Cílem odkladu splátek je ulevit finančně klientům, kteří se v souvislosti s koronavirovou pandemií dostali do ekonomické nouze. Poskytnutí odkladu tak bude bez poplatku a bezplatné období se bude vztahovat jak na jistinu, tak na úroky a dospořování, doplňuje Michael Pupala, generální ředitel finanční skupiny Wüstenrot.

Žádost o odklad lze podat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.wuestenrot.cz/odklad-splatek. Klienti, kteří banku kontaktovali s žádostí před tímto termínem, budou z důvodu urychlení vyřízení požádáni o vyplnění webového formuláře. 

Ukázka formuláře

Ukázka formuláře

Jak to bude fungovat?

U hypotečních úvěrů bude zachovaná doba splatnosti, k narovnání celkového splátkového plánu dojde v rámci pozdější refixace úvěru. V praxi to bude vypadat tak, že v době, kdy dojde k refixaci úrokové sazby, dojde k výpočtu nové splátky, která zohlední aktuální zůstatek jistiny a splatnost úvěru, vysvětluje Michael Pupala. 

U překlenovacích úvěrů pak dojde k posunu dospoření a tím přidělení řádného úvěru ze stavebního spoření a k navýšení řádného úvěru. V rámci řádného úvěru ze stavebního spoření pak dojde k prodloužení doby splatnosti. 

Úročení úvěru bude během odkladu pokračovat a tyto úroky budou umořovány postupně po skončení doby odkladu. Nebudou však v režimu tzv. splatných úroků a klient nebude reportován do registrů dlužníků.

Podívejte se na další úlevy tuzemských bank: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).