Hlavní navigace

Zažádat o odklad splátek je možné také u všech úvěrových produktů Wüstenrot

Také společnost Wüstenrot klientům umožní odklad splátek o tři měsíce u všech jejich úvěrových produktů, a to jak u jistiny, tak u úroků.
Jana Langerová
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Poskytnutí odkladu bude bez poplatku a Wüstenrot nebude tyto klienty reportovat do registru dlužníků s příznakem restrukturalizace. 

Odklad splátek je primárně určen fyzickým osobám (zaměstnancům a OSVČ), které nebyly během předchozích tří měsíců v prodlení s platbami. Odklad bude možný od dubna, ale žádosti mohou klienti podávat už od 30. března. Došlé žádosti bude Wüstenrot posuzovat individuálně, tak jako doposud.

Ptejte se odborníka v poradně Mzdové účetnictví a personalistika
PhDr. Dagmar Kučerová
mzdový a účetní poradce

Cílem odkladu splátek je ulevit finančně klientům, kteří se v souvislosti s koronavirovou pandemií dostali do ekonomické nouze. Poskytnutí odkladu tak bude bez poplatku a bezplatné období se bude vztahovat jak na jistinu, tak na úroky a dospořování, doplňuje Michael Pupala, generální ředitel finanční skupiny Wüstenrot.

Žádost o odklad lze podat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.wuestenrot.cz/odklad-splatek. Klienti, kteří banku kontaktovali s žádostí před tímto termínem, budou z důvodu urychlení vyřízení požádáni o vyplnění webového formuláře. 

Ukázka formuláře

Ukázka formuláře

Jak to bude fungovat?

U hypotečních úvěrů bude zachovaná doba splatnosti, k narovnání celkového splátkového plánu dojde v rámci pozdější refixace úvěru. V praxi to bude vypadat tak, že v době, kdy dojde k refixaci úrokové sazby, dojde k výpočtu nové splátky, která zohlední aktuální zůstatek jistiny a splatnost úvěru, vysvětluje Michael Pupala. 

ucto-korona-tip

Speciál ke koronaviru

Přinášíme rozcestník, který by měl pomoci zorientovat se v základních otázkách, které se týkají finančních úlev a podpory pro OSVČ. Kdy mají OSVČ nárok na ošetřovné? Jakou finanční podporu mohou od státu očekávat? Jak je to s pojistným či odkladem úvěrových splátek? Čtěte nový speciál

U překlenovacích úvěrů pak dojde k posunu dospoření a tím přidělení řádného úvěru ze stavebního spoření a k navýšení řádného úvěru. V rámci řádného úvěru ze stavebního spoření pak dojde k prodloužení doby splatnosti. 

Úročení úvěru bude během odkladu pokračovat a tyto úroky budou umořovány postupně po skončení doby odkladu. Nebudou však v režimu tzv. splatných úroků a klient nebude reportován do registrů dlužníků.

Podívejte se na další úlevy tuzemských bank: 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).