Hlavní navigace

Že školy připravují do praxe, věří půlka studentů

19. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jenom mírná nadpoloviční většina českých studentů věří, že je vysoké školy dostatečně připravují do praxe. Necelé tři čtvrtiny studentů pak nejsou spokojeny s kvalitou přípravy na proces hledání zaměstnání. Vyplývá to z průzkumu, který v pěti zemích střední Evropy uskutečnila společnost Deloitte.

Z pěti zkoumaných zemí byly v oblasti přípravy na budoucí zaměstnání nejlépe hodnoceny univerzity v České republice a Lotyšsku, horší známky od studentů obdržely vysoké školy v Litvě, Polsku a na Slovensku, uvedla Václava Jersáková, ředitelka lidských zdrojů ve společnosti Deloitte.

Z průzkumu dále vyplynulo, že studenti se počínají pracovně aktivně již během studia. Polovina respondentů však uvedla, že praxe je dostupná pouze pro nejlepší z nich. Největší motivací při hledání studentské praxe mezi respondenty zůstává příležitost získat odborné zkušenosti, mezinárodní kontakty a spolupracovat s experty z daného odvětví.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).